יום שישי

מישהויכול להסביר לי איך לכתוב בעברית כך שזה יצא בכיוון נורמלי ומוצמד נורמלית לימין?
****

היו לנו היום מיונים במכון שפי לשם קליטה לישוב קהילתי.

המיונים התחילו ברבע לשמונה, כלומר, ברבע לשבע יוצאים מבנימינה, כלומר לקום ברבע לשש. העבירו את השעון, כלומר לקום ברבע לחמש.
נרדמנו להם תוך כדי…

כך או כך,
צירנו סירה, שמיים כחולים, כתבנו סיפורים קצרים על תמונות בנות אלף שבקושי ניתן לזהות בהם פרטים. שיחקנו קצת משחקי חברה. ענינו על שאלונים מוזרים ביותר.
איך עושה ילד מחונך? וילדה? ואבא רע? ואמא?וילד מחונך? (לא, זה לא אני חוזרת בטעות, הם "התחקמו" ושמו את אותן השאלות שוב ושוב, לראות אם מישהו עושה טעות).
עשינו שיחה של שעה וחצי עם פסיכולוגית.

מקווה שהלך טוב. אומרים שישובים קהילתיים לא דוחים זוגות צעירים, אבל
הכל יכול לקרות.

****

אתמול כמעט חטפתי התקף לב. אני בא הביתה, פותחת את הדלת ולעברי רץ משהו שעיר וענק. אחרי שנתתי צעקה ו'השעיר והענק' ברח לחדר השינה התברר שזו החתולה של הגיס שלי ושהוא זרק אותה אצלנו לסופש.

הקטע העצוב, שהיא מפחידה גם כאשר אני יודעת שזו היא. כל פעם שהיא עוברת לידי היא נושפת. פעם אחרונה שהיא הייתה אצלנו, היא תפסה את הכורסה בסלון. עכשיו, זה סלון קטן, כורסה זה כל מה שיש בו.  היא התישבה ואיימה ונשפה עלי כל פעם שניסיתי להתישב. לא הצלחתי להוציא אותה משם עד שלא זרקתי עליה את ניקי.

נכון יצור מפחיד :-)?
שניצל חתולה של יותם ורביד

(שניצל, בפוזה ידידותית, בעודה משתלטת על הכורסה ומונעת גישה למחשב)

אהבתם? תשתפו הלאה :)

15 תגובות בנושא “יום שישי

 1. – תכתבי|p align="right" dir="rtl"| בתחילת הפוסט עם סוגריים משולשים במקום הקווים האנכיים. החתולה דווקא נראית סימפטית, חוץ מהעיניים… החזיקי מעמד. אה, וברוכה הבאה.

     1. אני פשוט עושה קופי-פייסט מפוסטים קודמים (יש אפשרות גישה מהסרגל למעלה כשכותבים פוסט חדש)

     2. איפה? אני לא מצליחה למצוא את האופציה. נ.ב תודה על העזרה |4U|!

     3. בשורה הכחולה למעלה, כתוב "ז'ורנל" ובתוך התפריט שלו השורה השניה היא "ערוך רשומות". אני נכנסת לרשומה הקודמת ומעתיקה משם. זה שימושי כשכותבים פוסט, בתגובות לא. מצד שני, בתגובות אני לרוב לא טורחת ליישר. אם זה נורא חשוב לך, אולי באמת כדאי להתאמן על להקליד את זה.

 2. אה, ואל תעשי "יישור לימין" בסרגל המתקדם, תכתבי הכל בלשונית ההטמ"ל ותוסיפי את הפקודה מההודעה הקודמת למעלה.

 3. כדי לעשות ישור לימין את צריכה להשתמש בקוד HTML בהתחלה ובסוף של הטקסט (ככה אפשר גם לעשות תרגילים של הדגשה ולהוסיף לינקים אם את רוצה). בכל מקרה, את עוברת למצב עריכה ב-HTML ומקלידה בתחילת הטקסט את השורה "div dir="rtl" align="right"" בתוך סוגריים משולשים (כאלו של גדול/קטן), בסוף הטקסט את תמוסיפה את הרובריקה "/div" גם בתוך סוגריים משולשים, וזהו.
   1. עובד גם בלי התג הסוגר אבל זה יותר תקין עם תג סוגר. אם יום אחד יכתבו דפדפן שלא מתפקד בלי התג הסוגר, לפחות הפוסטים האלה עדיין יעבדו 🙂 את יכולה להכין לך את הקוד מוכן בקובץ txt קטן, ולהעתיק אותו לתוך שדה ההודעה בכל פעם שאת כותבת פוסט. או שתקלידי אותו כמה פעמים עד שזה יצא לך בשניה וחצי כמו אצלי. ההבדל בין ה p שהציעו לך למעלה ל div שהציעו לך למטה זה שה p נותן גם שורה רווח וה div לא. מעבר לזה, זה לא משנה, זה אותו דבר מבחינתך.
     1. אני אמסור לה. היא הבריחה את ניקי מהבית. יושבת לי אכשיו על השולחן מאחורי העורף ונושפת מפעם לפעם, שלא אהיה שאננה מדי 🙂 נ.ב הכנסתי את הקוד לכולנמה מקומות ריקים בפרופיל ועוד. עכשיו רק לפתוח ולהעתיק.

 4. יש דרך לגרום לכל הפוסטים שלך להיות מיושרים לימין, דרך ה CSS או משהו (יעל הסבירה לי את זה מתישהו). אבל אז הם מיושרים לימין רק בדף שלך, הם יופיעו מיושרים לשמאל בדף החבר'ה אצל כל מי שקורא אותך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *