רצועות פבליק, או ילדה קומפקטית

תקשיבו, ילדה קומפקטית זה נהדר. כל מה שצריך זה לשים לה רצועות שיקפלו את הרגליים לתנוחת רגלי צפרדע. ככה העריסה יכולה לשמש להרבה יותר זמן, כי הילדה תופסת חצי מקום. השמיכה כבר לא קטנה, קל להחזיק אותה על הידיים או על הכתף. פשוט להשיב אותה בכיסא בטחון כי הרגליים שלה מקופלות אז הא נכנסת בול.

כל מה שחסר זה לחבר ידית לרצועות האלו ואז אפשר יהיה להסתובב איתה כמו עם תיק…

והומור שחור הצידה. לספיר יש דיספלזיה התפתחותית של מפרק הירך או DDH. לבעלי היה את זה בילדות, לאורן היה את זה ועכשיו תורה. ביום ראשון שמו לה את הרצועותו ומאז היא בעיקר על הידיים, או בוכה. או בוכה ועל הידיים.

הרצועות מציקות לה והיא מנסה כל הזמן להיאבק ולששתחרר מהן. אבל החלק הבאמת גרוע הוא שהיא חייבת לישון על הגב כדי שהרצועות יעבדו וזה פשוט לא עובד. היא לא ישנה על הגב יותר מכמה שעות מאז שנולדה. היא פולטת קצת והיא מעירה את עצמה עם נפנוף ידיים אז מאז שהיא הגיע הביתה נתנו לה לישון על הבטן…ועכשיו לפתע גב.

לסיכום,  בנוסך לכך שהרצועות מציקות לה היא גם לא מצליחה להירדם. עכשיו תוסיפו לזה גם גזים…

בקייצור, יומים קשים עוברים על כוחותינו.

אז אני מספרת בדיחות גרועות, מעלה רשומה בבלוג, מחכה שספיר תתרגל ובעיקר שמחה שתפסנו את זה בזמן.

***

ועדכונים מהשטח, כי כתבתי את הרשומה לפני יומיים והתלבטתי אם לעלות אותה בכלל…

נשברנו בעניין השינה ואנחנו נותנים לה לישון בלילה על הבטן. קראתי על זה קצת ברשת ואין איסור חד משמעי בעניין.

אתמול היא צרחה במשך שעות, עם הפסקות קצרות לשינה תשושה, זה היה נורא. כאשר הגיע הערב והורדנו את הרצועות לרבע שעה כדי לרחוץ אותה גילינו למה היא צרחה ככה. הרצועות שפשפו את אחת הרגליים עד כדי יבלת. זוועה. טוב שלפחות זה לא חדר את העור. שמתי בינתיים גרב שתשמור על העור עד שזה יחלים (בעיקרון אסור) ועוד מעט אקח אתה לרופאת ילדים להתיעץ מה כדאי למרוח.

יהיה טוב.

ועוד תמונה פוטוגנית (זו לא אני 🙂

***

עדכון 2017

גם לקשת הייתה את אותה הבעייה, כבר בבית החולים, יומיים אחרי הלידה עשו לה אולטרסאונד ואבחנו. בארבע שבועות כבר הייתה ם רצועות, בחודשיים כבר הכל היה תקין והתחלנו להוריד שעות ובשלושה כבר הייתה בלי.

מסקנות:

  • כמה חשוב לתפוס את זה מוקדם
  • כמה טוב שעם ספיר קנינו רצועות רב פעמיות…
  • גנטיקה  Is A BItch

 

אהבתם? תשתפו הלאה :)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *